O vinařství

Vladimír Železný
vinař, zakladatel vinařství, autor publikací o víně, včetně světově oceněných Dobrých rad milovníka vína

A také novinář, publicista, televizní komentátor letů amerických lodí Apollo na Měsíc, popularizátor vědy, zejména astronomie, astrofyziky a fyziky, oceněný Cenou Československé akademie věd, televizní scénárista a režisér, autor knih, konzervativní politik, senátor, poslanec Evropského parlamentu, místopředseda euroskeptické frakce Evropského parlamentu a místopředseda jejího Výboru pro víno a vinohradnictví. A také mluvčí Občanského fóra, podnikatel, manažer, zakladatel a ředitel celoplošné televize, televizní komentátor.

Zakladatel a předseda Společnosti Franze Kafky v Praze. Zakládající člen obnovené lóže B´nai B´rith Renaissance v Praze a člen její Rady. Bývalý člen Exekutivního výboru B´nai B´rith Europe v Bruselu. Člen Českého výboru Keren Kayemeth LeIsrael.

Sběratel českého moderního výtvarného umění, který vybudoval největší soukromou a veřejně přístupnou sbírku u nás. 

Člen Asociace profesionálních fotografů. Fotograf, který fotí už 59 let a 50 let fotografie publikuje. Posledních dvacet let své fotografické tvorby věnuje zachycení židovského života, zejména ortodoxních komunit.

Dnes už je méně astronomem, méně politikem, méně manažerem. Ale zůstal fotografem, který pije víno.

 
 
Jak říká zakladatel a majitel vinařství, dr. Vladimír Železný: 
 

"Víno je naše vášeň. A ta je, spolu s vysokou profesionalitou, nedílnou součástí práce celého týmu v našem vinařství už od jeho počátku. Výsledkem jsou charismatická a originální vína, která se báječně pijí, a také vychutnávají. Vína s jasným původem, přiznávající pyšně z jakého podloží čerpala svůj jedinečný charakter. Vína s vnitřní energií a jiskrou, vína, která nejsou nudná, vína která mají příběh. A také vína, která bez rozpaků a radostně poukazují na svůj moravský původ. Vína hravá, inspirující, opředená legendami... Naše vína i sekty jsou takové, jaké by měly být i životy těch, kdo je milují."

 

Tým Tanzberg

 

Ing. Jan Záhorka
ředitel vinařství

Rodák z Prachatic, který před více než patnácti lety přesídlil na jižní Moravu. Elektroinženýr, kybernetik, který se díky rodinným okolnostem stal jedním z pevných a podstatných pilířů vinařství Tanzberg.

Jeho věcný a objektivní úsudek, pracovitost a také analytické uvažování matematika přineslo do vinařství stabilitu a řád.

Ačkoli Šumava nerodí vinaře, my v Tanzbergu dávno víme, že náš pan ředitel jím je. A rád!

 

Dominik Klusák

obchodní zástupce
 
Nová mladá posila v našem obchodním týmu.

Absolvent Mendelovy univerzity, v současné době v navazujícím inženýrském studiu vinohradnictví a vinařství.

Filosofie vinařství Tanzberg je mu velmi blízká a jako zástupce mladé flexibilní digitální generace, hodlá v komunikaci s klienty využívat nejen důležitý osobní kontakt, ale i nové nástroje v podobě sociálních sítí apod.

Petr Holec

tvůrce vína, technolog

Nejnovější posila týmu Tanzberg na pozici technolog. Petr se ale stejně jako dobří holubi do našeho vinařství vrací téměř po 10 letech, kdy sbíral zkušenosti nejen u nás, ale i v zahraničí.

/Foto bude :-)/

 

Michal Lysoněk a parta vinohradníků 

Ať je venku horko nebo zima, pálí slunce či prší nebo sněží a mrzne, tahle parta je ve vinohradu a stará se o to nejcennější - o vinice a révu. Protože, ať si kdo říká, co chce, víno se dělá ve vinici.  Pečuje o nově zasazené hlavy, napjatě očekává první sklizeň panenské úrody a s péčí až rodičovskou se stará o letité keře a jejich úrodu. Navazuje, natahuje, prostříhává, brání révu před škůdci a nálety špačků. Stále a neúnavně po celý rok. A na podzim, v době vinobraní opatrně až něžně ulevuje keřům od hroznů, které vy, milovníci našeho vína, už dostáváte v tekuté podobě. 

Michaela Šomanová 

ekonomka 

Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejte na mysli, Míša vám to vyčíslí!

Naše skvělá ekonomka Míša, která nám to všem spočítá. Náklady, pohledávky, závazky, výnosy, úvěry, kontokorenty, platy, kalkulace, dotace, audity, závěrky, DPH, přiznání....brrrrrrrr

A také ceny vína:-) 

Představte si, Míšu ta čísla baví! A nás baví Míša!

  

Milan Škorpík

sklad, expedice

Milan je již přes deset let naše nenápadná, ale velmi pracovitá síla ve vinařství. On je tím, kdo chystá vína, podle vašich objednávek. Dále aktivně pomáhá při lahvování, etiketování a balení vín. ...prostě prodloužená ruka všech v zázemí vinařství.

 

Martina Feigerlová

pomocná účetní, fakturantka

Od roku 2021 je Martina všestrannou pomocí hlavní ekonomce. Tabulky, faktury, dobropisy, inventury a papírování, kterého je vinařství až nad hlavu, zvládá bez mrknutí oka. Taktéž dohlíží na vaše přijaté objednávky z eshopu od úplného začátku, až po zdárné doručení k vám domů.

 

Historie

Rok 1999
  • Společnost byla založena 23. března
  • Sídlo - Husova 8, Mikulov
  • Společnost založil PhDr. Vladimír Železný

Rok 2023

  • Ředitel společnosti - Ing. Jan Záhorka
  • Hlavní technolog - Petr Holec
  • Obchodní zástupce - Ing. Dominik Klusák
  • Hlavní technik vinohradnictví - Michal Lysoněk
  • Sklepní manipulant - Milan Škorpík