SUGAR-FREE SEKT BOX

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

V boxu naleznete 3x sekt PINOT MEUNIER + PINOT NOIR 2017, blanc de noirs, brut nature a 3x sekt CHARDONNAY + RYZLINK RÝNSKÝ + RYZLINK VLAŠSKÝ, brut nature

PINOT MEUNIER + PINOT NOIR 2017, blanc de noirs, brut nature

oblast: Morava
podoblast: Mikulovská
č. šarže: 1/17
zb. cukr: 0,4 g/l
kyseliny: 4,9 g/l
extrakt: 18,1 g/l
alkohol: 12,0 obj. %

Charakteristika:

Poprvé ve vinařství Tanzberg představujeme sekt vyrobený pouze z klasických modrých odrůd Pinot Meunier a Pinot Noir. Tento naprosto unikátní lehce zlatavý Blanc de Noirs je vyráběn z modrých hroznů a je ideální volbou pro ty, kdo nejen umějí ocenit tento francouzský styl sektu, ale také pro ty, kteří chtějí objevit něco mimořádného.

Blanc de Noirs sekt je vyroben z modrých hroznů, ze kterých, jak víte, se běžně vyrábějí vína červená. Tento způsob výroby dodává sektu naprosto jedinečné charakteristiky od těch, které známe v tradičních sektech Blanc de Blancs. Právě správně vyvážená kombinace modrých hroznů vytváří nádherné tělo vína s jemnou a delikátní kyselinou. V prvním přiblížení v jemné vůni naleznete fík, dále Vás v chuti osloví tóny měkkého exotického ovoce a na závěr objevíte překvapivé liči. Dlouhou a plnou chuť se šťavnatou kyselinou doprovází dlouhotrvající jemné perlení.

Tento sekt je také naprosto unikátní v tom, že je zařazen do kategorie Nature Brut, tzn, že v něm nenaleznete žádný zbytkový cukr.

CHARDONNAY + RYZLINK RÝNSKÝ + RYZLINK VLAŠSKÝ, brut nature

oblast: Morava
podoblast: Mikulovská
č. šarže: 2/17
zb. cukr: 1,0 g/l
kyseliny: 5,5 g/l
extrakt: 19,6 g/l
alkohol: 12,0 obj. %

Charakteristika:

Další naší novinkou je sekt Blanc de Blancs (bílý sekt vyrobený z bílých odrůd). Naše sekty, jak je znáte jsou vyráběny z tradičních odrůd mikulovského terroiru a to Ryzlinku vlašského a rýnského, doplněny francouzskou odrůdou Chardonnay, která dodává tuto trojkombinaci povyšuje a s časem zrání díky ní nacházíme v sektu chlebové až kvasnicové ušlechtilé tóny. Díky této kombinaci mají tyto sekty dlouhodobý potenciál zrání.

Tento sekt má intenzivní zlatou barvu s jemným perlením. Delikátní minerální vůně je plná, extraktivní s nádechem vanilky. V harmonické lehké citrusové až tropické chuti se projevuje přírodní kyselina s dlouhou dochutí.

Tento sekt je také naprosto unikátní v tom, že je zařazen do kategorie Nature Brut, tzn, že v něm nenaleznete téměř žádný zbytkový cukr.


2 000,00 Kč 2 514,00 Kč