Sekt 2017 Pinot Meunier + Pinot Noir Black Label

PINOT MEUNIER + PINOT NOIR 2017, blanc de noirs, brut nature

oblast: Morava
podoblast: Mikulovská
č. šarže: 1/17
zb. cukr: 0,4 g/l
kyseliny: 4,9 g/l
extrakt: 18,1 g/l
alkohol: 12,0 obj. %

Charakteristika:

Poprvé ve vinařství Tanzberg představujeme sekt vyrobený pouze z klasických modrých odrůd Pinot Meunier a Pinot Noir. Tento naprosto unikátní lehce zlatavý Blanc de Noirs je vyráběn z modrých hroznů a je ideální volbou pro ty, kdo nejen umějí ocenit tento francouzský styl sektu, ale také pro ty, kteří chtějí objevit něco mimořádného.

Blanc de Noirs sekt je vyroben z modrých hroznů, ze kterých, jak víte, se běžně vyrábějí vína červená. Tento způsob výroby dodává sektu naprosto jedinečné charakteristiky od těch, které známe v tradičních sektech Blanc de Blancs. Právě správně vyvážená kombinace modrých hroznů vytváří nádherné tělo vína s jemnou a delikátní kyselinou. V prvním přiblížení v jemné vůni naleznete fík, dále Vás v chuti osloví tóny měkkého exotického ovoce a na závěr objevíte překvapivé liči. Dlouhou a plnou chuť se šťavnatou kyselinou doprovází dlouhotrvající jemné perlení.

Tento sekt je také naprosto unikátní v tom, že je zařazen do kategorie Nature Brut, tzn, že v něm nenaleznete žádný zbytkový cukr.

483,00 Kč