Výrobní technologie

Sklepní hospodářství je vybaveno špičkovou moderní technologií se zpracovatelskou kapacitou 240 000 l. Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením a využitím čistých kultur kvasinek. Vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení, bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína zrají v tradičních dřevěných sudech nebo v nových sudech typu barique.

Číst dále

Pěstované odrůdy

Naše vinařství pěstuje řadu odrůd na těch nejlepších tratí z Moravy. Pro přehlednost jsme připravili detailní seznam a popis jednotlivých typů.

Číst dále

Vinařství Tanzberg

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov byla založena v roce 1999 dr. Vladimírem Železným a zaměřuje na výrobu jen špičkových přívlastkových vín speciálně z Mikulovska.

Číst dále

Zajímavosti o vinařství

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov je poměrně mladé vinařství. V roce 2019 slavíme 20. výročí. Naší snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice této oblasti a v podobě vína Vám předávat co možná nejpříjemnější poznatky z tohoto kousku Jižní Moravy. Chceme Vám přinášet vína svěží, čistá a energická, a to nejen vína, ale takové by měly být i naše myšlenky k Vám.

Číst dále